SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Saltkar 6514340
nr 651 4340
Saltkar
Silver med glasinsats, 1800-/1900-tal, Hanau silver, Troligen Simon Rosenau (Bad Kissingen), längd: 12, höjd: 7, + saltsked
Kondition: Dekordelar saknas + nagg
Utrop:
1.000 kr
Såld:
750 kr
måndag 16 augusti 2010
kl 19:14:56
13/8 17:43:50
16/8 19:00:17
750 kr